Reklam
‘Artık bizden bir terörist alamazsınız’
Reklam

‘Artık bizden bir terörist alamazsınız’

Muhtarlarla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika’nın Suriye’nin kuzeyinde terör örgütleri PYD-YPG’yi desteklemesine sert tepki gösterdi. ‘Terör koridoru inşa edilmeye çalışılması karşısında sabrımız azalıyor” diyen Erdoğan, “Bundan sonra bizden terörist alamazsın” dedi

12 Ocak 2018 - 09:43

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 43. Muhtarlar Toplantısı'nda Ankara, Batman, Edirne, Giresun, Hatay, İzmir, Karabük, Karaman, Kütahya, Mardin, Ordu, Rize, Sivas, Şanlıurfa İllerinden gelen muhtarlara hitap etti. Konuşmasında bölge gündemini değerlendiren Erdoğan, ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde terör örgütleri PYD-YPG'yi desteklemesini sert sözlerle eleştirdi.

'BÖYLE ORTAKLIK OLMAZ'

Amerika'nın istediği teröristleri bugüne kadar verdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı, "12 tane terörist verdik 15 yıl içinde bunlara. Ama biz bu teröristi istiyoruz vermiyorlar. Kusura bakma sen bunu vermiyorsan bundan sonra bizden herhangi bir teröristi bu fakir bu görevde olduğu sürece alamazsın. Böyle stratejik ortaklık olmaz. Suriye'nin kuzeyinde 4 bini aşkın TIR'la silahlandırma yapacaksın, Kime PYD'ye YPG'ye. Biz sana bunları anlatıyoruz sen bizi dinlemiyorsun, onların başındakileri dinliyorsun. Biz nasıl stratejik ortağız, böyle ortaklık olur mu?" diye konuştu.

MİT KRİZİNİ ANLATTI

2011 seçimlerinin ardından bir anda kendilerini yoğun bir saldırı dalgasının içinde bulduklarını anlatan Tayyip Erdoğan, "MİT Müsteşarının ifadeye çağrılması, eğer MİT Müsteşarı ifadeyi verseydi ve tutuklansaydı arkasından hedefin kim olduğunu gayet iyi biliyorum. Ama kendisine söyledim, 'Kesinlikle gitmeyeceksin, yardımcılarını da göndermeyeceksin' dedim. Kiminle verdik bu mücadeleyi? İşte o günün FETÖ yargısıyla. Çünkü FETÖ yargısı bu milletin evlatlarını birbiriyle vuruşturuyordu. Müsteşarı teslim alacak, arkasından sıra, hedefleri büyük ya, oraya gelecekti" ifadelerini kullandı.

BUNLAR GİDİCİ

Erdoğan, Türkiye'nin verdiği mücadelenin 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' olduğunu dile getirerek, "Haftada 50-100 gidiyorlar, artık bunlar gidici, başka çıkışları yok. Ya bu ülkeyi tamamen terk edip gidecekler ya bu işi bitireceğiz. Tek terörist kalmayacak bu ülkede Allah'ın izniyle. Çünkü bizim milletimizin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok" açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyaevine Girdiler
Dünyaevine Girdiler
İYİ Partili Ulupınar'dan şok istifa kararı
İYİ Partili Ulupınar'dan şok istifa kararı