CHP’nin ilk adayı Gürsel Erol

CHP'nin ilk adayı Gürsel Erol

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, partilerinde adaylığı belli olan tek Milletvekili adayının Tunceli Milletvekili Gürsel Erol olduğunu açıkladı.

11 Mayıs 2018 - 14:11

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tunceli Milletvekili Gürsel Erol’un bu dönem Elazığ’dan milletvekili adayı olmasına karar verdiğini açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan,  “Şu ilde şu adayımız henüz belirlenmiştir diyemeyiz ama bir tane isim söyleyebilirim. Sayın Genel Başkanımız Elazığ’da Tunceli Milletvekilimiz Gürsel Erol’u görevlendirdi” dedi.

21 MAYIS’TA YSK’YA LİSTELERİ VERMEMİZ GEREKİYOR, 24 MAYIS’TA ADAY TANITIMI YAPACAĞIZ

Bülent Tezcan, partilerinin milletvekili adaylarının kimler olacağına dair listenin 21 Mayıs’a kadar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) verileceğini anımsatarak, tüm adaylarının ise 24 Mayıs’ta tanıtılacağı bilgisini verdi: “21 Mayıs’ta YSK’ya listeleri vermemiz gerekiyor. 24 Mayıs’ta da aday tanıtımı yapacağız.”

BU DÖNEMDE ELAZIĞ’DA ONA GÖREV DÜŞÜYOR, O DA BÖYLE DUYDU

Yeri ve adaylığı netleşen tek ismin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kararıyla halen Tunceli Milletvekili olarak görev yapan Gürsel Erol olduğunu dile getiren Bülent Tezcan, “Mesela yeri belli olan tek milletvekili adayımız Gürsel Erol’dur. Gidecek Elazığ’a, bugünden itibaren, o da böyle duydu şu anda. Bugünden itibaren gitsin Elazığ’da çalışsın. Geçen dönemde özellikle 1 Kasım’a giderken 81 il içerisinde, milletvekillerimiz içerisinde tek ön seçim ile belirlenen Gürsel Erol idi. Bu dönemde de Elazığ’da ona görev düşüyor. Gidecek Elazığ’da çalışacak. Genel Başkanımızın iradesiyle milletvekili adayımız şu anda Gürsel Erol’dur” şeklinde konuştu.

SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ TÜRKİYE’NİN HER YERİNE YAKIŞIR

Tezcan, partisinin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun nereden aday olacağıyla ilgili bir soruya ise, “Sayın Genel Başkanımız her yere Türkiye’nin her yerine yakışır” yanıtını verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dualarla uğurlandılar
Dualarla uğurlandılar
CHP İzmir'de neler olacak?
CHP İzmir'de neler olacak?