Reklam
 • Reklam
HDP’den 11 şehit için açıklama

HDP'den 11 şehit için açıklama

Ankara'da gerçekleşen HDP kongresinde konuşan Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay, dün Afrin bölgesinde şehit düşen askerlerle ilgili konuştu. Kemalbay, "Askeri de yaşatmalıyız" dedi.

11 Şubat 2018 - 16:59

HDP'nin 3'üncü Olağan Kongresi Ankara Spor Salonu'nda başladı. Ankara Spor Salonunda düzenlenen HDP'nin 3'üncü Olağan Kongresinde Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay, 2018 yılının özgürlük için mücadele edecekleri bir yıl olacağını belirterek faşizme karşı direneceklerini söyledi. Serpil Kemalbay ezilenleri, sömürülenleri, barışı ve demokrasiyi savunacaklarını vurgulayarak Afrin Operasyonu konusunda şunları söyledi:

"Afrin'de büyük bir direniş gerçekleşiyor. Biz bu ülkede kanın durmasını istiyoruz. Barış içinde müzakere sürecinde hakların birlikte olması için çaba harcadık. Mevcut iktidar bu imkanı ortadan kaldırdı. Şimdi Suriye'de başka bir ülkeye doğru bu saldırıyı gerçekleştiriyor. Burada bugün 11 askerin hayatını yitirdiği bilgisi geldi. Askerler de insan. Afrin'de yaşamını yitiren siviller gibi gerillalar gibi kendini savunanlar gibi hepsi insandır. Ve bizler insanı yaşatmalıyız. Askeri de yaşatmalıyız. Herkesi yaşatmak bizim sorumluluğumuzdur. HDP bu bilinçle bugüne kadar mücadele etti. Kendi yaşamından yola çıktı. Bugün savaş gereklidir diyenler kimsenin çocuklarını savaşa sürmeye bu iktidarın hakkı yoktur."

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Seyfeddin Yılmaz
  1 hafta önce
  Halkların birlikte yaşama ortamını HDP'nin ortadan kaldırdığı, ayan-beyan ortada. Hiç kimse kıvırmasın. Aziz Milletimiz bu durumu net biçimde görüyor.
 • Funda uygun
  1 hafta önce
  Küfür içeren yorumlar yasak olduğundan ve terbiyem de müsaade etmediginden yorum yapamıyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Salih Erkek yazdı...
Salih Erkek yazdı...
Hıdır Bitim 'Vahiy ve İnsan' bu Cuma saat 11:00'de
Hıdır Bitim 'Vahiy ve İnsan' bu Cuma saat 11:00'de