Reklam
‘İhanet çetesini söküp atacağız’
Reklam

‘İhanet çetesini söküp atacağız’

Sırbistan temasları kapsamında Novi Pazar’da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ile mücadelede kararlılık mesajı verdi. 15 Temmuz’da verdiği destek nedeniyle Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic’e teşekkür eden Erdoğan, “FETÖ ihanet çetesini ülkemizden olduğu gibi Balkanlar’dan da söküp atacağız” dedi

12 Ekim 2017 - 09:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan'da Novi Pazar Büyükşehir Belediyesi önünde halka hitap etti.
Ziyareti öncesi yapılan hazırlıklar için Novi Pazarlılara teşekkür eden Erdoğan, burada yaptığı açıklamada 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Sırbistan halkı ve Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'ten gelen desteğin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

DESTEĞİ UNUTMAYIZ

"Bugün Sayın Vucic ile birlikte sizlerin karşısında olmamız çok anlamlı" diyen Erdoğan, "Ne diyor o güzel Novi Pazar türküsünde, 'Kaleden bakınca güzel bir şehir görüyorum. Novi Pazar benim vatanım, bu şehir benim en sevdiğim.' Tüm dünya biliyor ki onun en güzel kanıtı Altın Camii" diye konuştu.
Önümüzdeki dönemde iki ülke arasındaki bağların daha da güçleneceğini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Dün 12 anlaşmaya imzamızı koyduk.
Bugün de 4 anlaşma imzaladık. İki günde 16 imza attık. Değerli dostum Vucic ile bu konuda aynı düşüncelere sahibiz. Buradaki kardeşlerimizin gönlündeki yerimizin sözde olmadığını gördük. 15 Temmuz darbe girişiminde Vucic'in desteğini unutmam mümkün değil. Değerli dostum Vucic'in FETÖ'ye karşı nasıl bir mücadele verdiğini biliyorum. FETÖ denilen ihanet çetesini ülkemizden olduğu gibi Balkanlar'dan da söküp atacağız. Bu hususta Sayın Vucic'e güvenimiz ve itimadımız tam. 15 Temmuz gecesi bize ilk destek veren liderlerden biri Vucic olmuştur."

KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

İki ülke arasında yapılan 5 bin tonluk et ithalatı anlaşmasını da hatırlatan Erdoğan, "Bu zor topografik yapının olduğu bölgede bu yollar da inşallah yapılacaktır. Bu vesile ile Belgrad Saraybosna yolu ile ilgili çalışmaları dostum Vucic ile hayata geçireceğiz. Tabii ki Novi Pazar'ı yakından ilgilendiren bu yol bölgede barış ve kardeşlik köprüsü olacaktır" dedi. Balkan coğrafyasındaki tüm kesimlerin asırlarca birlikte yaşadığını ve gelecekte de işbirliği içinde olması gerektiğini kaydeden Erdoğan, "Geçmişte yaşanan acılar son bulsun istiyoruz. Onun için diyoruz ki Balkan halkları olarak sizler kendi aranızda bir, beraber, kardeş olursanız o kadar güçlü ve güvende olursunuz. Sizlerin de aynı düşünceler içinde olduğuna inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam yangınındaki acı bilançoyu açıkladı
Kaymakam yangınındaki acı bilançoyu açıkladı
Pakdemirli'nin de katıldığı törende bayrağı devraldı
Pakdemirli'nin de katıldığı törende bayrağı devraldı