Reklam
İşgören çiftinin cami vasiyeti için ilk adım atıldı
Reklam

İşgören çiftinin cami vasiyeti için ilk adım atıldı

İzmir'de, merhum hayırsever çift Nevvar-Salih İşgören'in yıllar önce, Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile paylaştığı cami vasiyetini, Başbakan Binali Yıldırım'ın öncülük ettiği proje ile Nevvar Salih İşgören Vakfı gerçekleştirecek.

05 Aralık 2017 - 10:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, eşi Emine Erdoğan ile sağlıklarında Alsancak'taki evlerinde ziyaret ettiği İşgören çifti, o gün isimlerini taşıyan bir cami yapılması konusunda sohbet etmişlerdi.
'İzmir'in Nevvar Annesi' ve 'Salih Babası' diye bilinen hayırsever çiftin iyilik mirası, yeni bir projeyle taçlanacak.

SÜREÇ HIZLI İLERLİYOR

Vakıf Hukuk Müşaviri Maksut Karaosman zemin iyileştirme çalışmalarının 2018'in ilk üç ayında bitirilmesinin hedeflendiğini belirterek, "Çalışmalar 24 saat esasına göre yapılıyor" dedi. Karaosman, "Vatandaşlarımız, Nevvar Salih İşgören Ulu Camii'nde bir arada ibadet edebilmenin huzurunu, biz de inşallah, buna vesile olmanın onurunu yaşayacağız" diye konuştu.

"İZMİR'İN EN BÜYÜĞÜ OLACAK"

Konak Mersinli'de 14 dönümlük arsada inşa edilecek İzmir'in en büyük ve Türkiye'nin de en büyük kubbeli camilerinden olacak, 15 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği Nevvar Salih İşgören İzmir Ulu Camii için zemin iyileştirme çalışmaları başladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyaevine Girdiler
Dünyaevine Girdiler
İYİ Partili Ulupınar'dan şok istifa kararı
İYİ Partili Ulupınar'dan şok istifa kararı