KOCA LİSTE YİNE HAZIR!

KOCA LİSTE YİNE HAZIR!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 24 Haziran seçiminde aday gösterilmesini istediği isimleri genel merkeze sunacak

15 Mayıs 2018 - 17:24

Gazetem İzmir - Yapılan yerel ve genel seçimlerde CHP Genel Merkezi’ne yaptığı ziyaretler sonrası bir şekilde kendi listesini onaylatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 24 Haziran seçimleri öncesi atağa geçti. Kulislerde İzmir’deki bazı isimleri veto edeceği konuşulan Kocaoğlu kendi listesini de sunacak.

İSTİFA RESTİ ÇEKER Mİ?

2014 yılında yapılan yerel seçimler öncesi kendisinin istediği belediye başkanlarının atanmaması üzerine ani kararla CHP PM toplantısını basan Aziz Kocaoğlu, istediği isimlerin aday gösterilmemesi halinde istifa edeceğini söyleyerek metazori yöntemiyle istediğini elde etmişti. 24 Haziran 2018 seçimleri öncesi de Ankara çıkarması yapan Aziz Kocaoğlu husumet içinde olduğu CHP İzmir milletvekili Tuncay Özkan’ın lehinde tavır alacağı ayrıca DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Baro Başkanı  Aydın Özcan hakkında da olumsuz görüş sunacağı iddia edildi.

KAVALAR LİSTEDE

Öte yandan Kocaoğlu Ali Engin, Altan İnanç, Mehmet Birlik Ali Yiğit, Umut Tekin, Hüseyin Sezer, Nevzat Kavalar, ve İdris Yavuzyulmaz gibi isimleri liste için önerebileceği iddia edildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ölçer ali
    8 ay önce
    örgütün ve halkın oyuna ipotek koyamazsınız yazıklar olsun.sende defol git
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dualarla uğurlandılar
Dualarla uğurlandılar
CHP İzmir'de neler olacak?
CHP İzmir'de neler olacak?