Reklam
Merkel’e bir Avrupa ülkesinden daha tokat gibi cevap
Reklam

Merkel'e bir Avrupa ülkesinden daha tokat gibi cevap

Her fırsatta Türkiye karşıtı açıklamalar yapan Almanya Başbakanı Merkel'in "Türkiye’yle müzakerelerin durumunu AB gündemine taşıyacağız" sözlerine bir yanıt da Finlandiya Dışişleri Bakanı verdi. Bakan, "Türkiye ile müzakereleri durdurma taraftarı değilim" dedi.

07 Eylül 2017 - 16:05

Almanya Başbakanı Merkel'in, "Türkiye’yle müzakerelerin durumunu AB gündemine taşıyacağız" sözlerine Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un ardından Finlandiya Dışişleri Bakanı Timo Soini de destek vermedi.

Soini, “Bir diyalog olması her zaman faydalıdır. Türkiye’de insan hakları konusunda bazı sorunlar olduğunu biliyoruz ama ben müzakereleri durdurma taraftarı değilim” ifadesini kullandı.

ESTONYA'DAN DA DESTEK

Aynı toplantı sonrasında basının karşısına çıkan Estonyalı mevkidaşı da Soini’yi destekledi. Mikser, “Avrupa Birliği’nin Türkiye’nin AB süreci hakkında bu yıl içerisinde resmi bir karar alınacağını düşünmüyorum” dedi.

MACRON TÜRKİYE KONUSUNDA MERKEL'E DESTEK VERMEMİŞTİ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise Yunan basınına konuşmuş ve “Türkiye son aylarda AB'den uzaklaştı ama ipleri koparmaktan kaçınmalıyız” dedi. Perşembe günü yayınlanan röportajda Macron, “Türkiye, Avrupa Birliği'nin önemli bir partneri ve ülke son dönemde endişe verici bir yolda olsa da ilişkiler sağlamlaştırılmalı” demişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam yangınındaki acı bilançoyu açıkladı
Kaymakam yangınındaki acı bilançoyu açıkladı
Pakdemirli'nin de katıldığı törende bayrağı devraldı
Pakdemirli'nin de katıldığı törende bayrağı devraldı