Reklam
UYAP’ı ele geciren Havelsan FETÖ’cüleri
Reklam

UYAP’ı ele geciren Havelsan FETÖ’cüleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ulusal Yargı Ağı Portalı’nı FETÖ’cülere kaptırdık” açıklamasının altından Havelsan’daki FETÖ’cüler çıktı. Havelsan’daki FETÖ yapılanması deşifre edilirken, UYAP üzerindeki tüm bilgilerin yazılım sayesinde çekildiği ortaya çıktı

12 Ocak 2018 - 09:40

Adalet Şurası'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın UYAP'ı FETÖ'cülerin ele geçirmesine dikkat çekmesi gözleri UYAP'ın yapıldığı Havelsan'a çevirdi. Havelsan'da devletin stratejik yazılım programlarının 17/25 Aralık operasyonundan sonra bile FETÖ'cülerin sığınma yeri olduğu ortaya çıktı. Türkiye gündemine mühendislerin şüpheli intiharlarıyla gündeme gelen Havelsan, FETÖ'ünün yazılımcı yuvası olarak kullanıldı.

110 MÜHENDİSE İHRAÇ

Devletin zirvesini usulsüz dinlemelerde başrol oynayan TÜBİTAK eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın ardından FETÖ ile mücadele kapsamında TÜBİTAK'ta görev yapan Prof. Abdullah Çavuşoğlu'nun Mart 2017 tarihinde Havelsan Yönetim Kurulu'na atanmasıyla Havelsan'daki FETÖ yapılanma deşifre edildi. Çoğu yazılımcı olan 1300 mühendisin çalıştığı Havelsan'da FETÖ ile bağlantılı 110 mühendis işten hemen çıkarıldı. Havelsan'daki FETÖ yapılanmasında en büyük ağı FETÖ'nün bilişim şirketi olan Sürat Bilişim üzerinden gerçekleştirildi. Havelsan'a en çok Sürat Bilişimde çalışan yazılım mühendislerinin transfer edilerek göreve başlatıldıkları tespit edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İzmir'de belediye başkanlıklarına 131 başvuru
AK Parti İzmir'de belediye başkanlıklarına 131 başvuru
ADAY ADAYLIĞINI RESMİLEŞTİRDİ
ADAY ADAYLIĞINI RESMİLEŞTİRDİ