Zeybekci kararını verdi... Karabağlar’da aday o isim oldu

Zeybekci kararını verdi... Karabağlar'da aday o isim oldu

AK Parti, İzmir’de 30 ilçenin 24’ünde aday çıkaracak. 6 ilçe ise bir değişiklik olmazsa MHP’ye bırakılacak. AK Parti’de 23 ilçe belediye başkan adayı belirlenirken, Karabağlar adayı henüz netlik kazanmamıştı. Edinilen bilgiye göre, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci dün akşam saatlerinde Bilal Doğan ve Mehmet Sadık Tunç’la görüşmesinin ardından kararını verdiği öğrenildi.

04 Ocak 2019 - 14:17 - Güncelleme: 04 Ocak 2019 - 14:35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te AK Parti’nin ve Cumhur İttifakının adaylarını kamuoyuna tanıtacak. AK Parti, İzmir’de 30 ilçenin 24’ünde, MHP ise 6’sında aday çıkaracak.


AK Parti 24 ilçenin 23’ünde adaylarını netleştirdi. Karabağlar adayı ise yapılan görüşmelerde belirlenemedi. İki isim arasında karar almakta zorlanan AK Parti’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, dün Bilal Doğan ve Mehmet Sadık Tunç’la yaptığı görüşmeden sonra kararını verdiği öğrenildi. Zeybekci'nin Karabağlar eski Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç da karar kıldığı ve kararını tebliğ ettiği öğrenildi.
Alınan kararda AK Parti İzmir milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya ve Ceyda Bölünmez Çankırı’nın etkili olduğu ifade edildi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet Salih Altuğ
  2 hafta önce
  İsabetli karar sayın Mehmet sadık Tunç karabağ ilçesini çok iyi bilen şahsiyet kendisine başarılar diler Allah yar ve yardımcısı olsun inşallah
 • Mehmet TahirGüzel
  2 hafta önce
  Bençe en mantıklısı Mehmet Sadık tunç ne denine gele Karabağ'ları en iyi bilen O Karabağ'ları iyi yelere daşıyaçığa Emin'im Allah Yar ve YardımçısıOlsun.Büyük İnsan...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dualarla uğurlandılar
Dualarla uğurlandılar
CHP İzmir'de neler olacak?
CHP İzmir'de neler olacak?