Reklam
Reklam

BU FOTOĞRAF İZMİR'DE SİYASETÇİLERİN NASIL PALAZLANDIĞINI GÖSTERMEYE YETMİYOR MU?

BU FOTOĞRAF İZMİR'DE SİYASETÇİLERİN NASIL PALAZLANDIĞINI GÖSTERMEYE YETMİYOR MU?

BU FOTOĞRAF İZMİR'DE SİYASETÇİLERİN NASIL PALAZLANDIĞINI GÖSTERMEYE YETMİYOR MU?
23 Eylül 2019 - 19:40

Bu fotoğraf, Tufan Atakişi'nin facebook hesabında paylaşılmış... Atakişi, fotoğraftaki motorun 2. el satışlarının yapıldığı sitenin linkini de eklemiş: Fiyatı 236 Bin lira...

‘Dudak uçuklatan’ iddia!

Hüsnü Boztepe, geçtiğimiz yıl sosyal medyada yaptığı paylaşımda Akpınar'ın hızla zenginleştiğini iddia etmişti. Boztepe, Akpınar için şu iddiaları öne sürmüştü:
"İstanbul Küçükçekmece Belediyesi'nde başlayan 1992 yılındaki çalışma hayatında şimdiye kadar hiç arabası veya gayrimenkulü olmuş mudur? Türk Telekom, Karaman Yapı Kooperatifi ve birkaç kişinin yanında devam eden SSK'lı çalışma halinde ne kadar birikim yapmıştır?
Konak Belediyesi'nde Ahmet Sarışın döneminde bankamatik personeli olarak çalıştığı bilinen başkanın 1996-1999 yılları arasındaki görevi nedir? Bir ara yine zorunlu sigorta ödemesini kendisi yapan başkan hangi partili ve kişilerin yanında çalışıyor gösterilmiştir? Her ne hikmetse şimdiye kadar asgari ücret üzerinden sigorta pirimi ödemesi yapan ve hep birilerinin yanında çalışan gözüken başkan üç yıl içinde lüks semtlerde oturur, havuzlu villalarda konaklar hale gelmiştir. Evinin bulunduğu yerdeki garajda lüks jipler son model arabalar yer almaktadır. Kendisine ait özel plakaları bulunan, baş harflerinin kodlandığı plakalı araçlar nasıl alınmıştır? Her fırsatta emek, adalet ve ahlaktan bahsedenlerin zenginleşmesini İzmirliler görmelidir."


Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe, yukarıdaki açıklamayı Yeni Asır gazetesine 18 Mayıs 2018 tarihinde yapmıştı...

Boztepe, Akpınar'ın Karşıyaka Belediye Başkanı olmadan önce "birilerinin yanında çalışan gözüken" olduğunu öne sürüyordu...

Bozpete, Akpınar'ın 3 yılda inanılmaz bir servetin sahibi olduğunu savunuyor, değirmenin suyunun nerden geldiğini Yeni Asır'a yaptığı açıklamada sorguluyordu!

Peki, dün birilerinin yanında SGK'lı görünen Hüseyin Mutlu Akpınar, bugün nasıl oluyordu bu kadar servetin sahibi olabiliyordu?
Tufan Atakişi, 5 yıl Karşıyaka'da belediye başkanlığı yapan Akpınar'ın fortoğrafını paylaşırken şu notu da düşmüş: 
"KARŞIYAKALILARIN DİKKATİNE:
Eskiden yurdum insanı
arabaların arkasına
"BABAM SAĞ OLSUN" yazardı..."

Rahmetli babasının ekonomik durumu iyi olmuş olsaydı, dönemim Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın yanında "danışman" olarak çalışır mıydı?
Tufan Atakişi'nin paylaştığı bu çok şey anlatan fotoğrafı acaba devlette görüyor mudur?


KAYNAK: gundemotuzbes.com

https://www.gundemotuzbes.com/bu-fotograf-izmir-de-siyasetcilerin-nasil-palazlandigini-gostermeye-yetmiyor-mu/75775/
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum