BÜYÜKLERİNE BİLE ÖRNEK OLUYOR!

‘Kalpteki Melekler’ projesiyle tüm Türkiye’ye örnek olan 16 yaşında Erdoğmuş; Gazetem İzmir’e konuştu…

BÜYÜKLERİNE BİLE ÖRNEK OLUYOR!

‘Kalpteki Melekler’ projesiyle tüm Türkiye’ye örnek olan 16 yaşında Erdoğmuş; Gazetem İzmir’e konuştu…

BÜYÜKLERİNE BİLE ÖRNEK OLUYOR!
14 Ekim 2019 - 07:15

İzmir’in Buca ilçesine bağlı Şirinyer semtinde oturan 16 yaşındaki İlayda Erdoğmuş, başlatmış olduğu ‘Kalpteki Melekler’ isimli sosyal sorumluluk projesiyle birlikte Doğu illerinde yaşayan binlerce öğrencinin yarasına merhem oluyor.
İzmir’den Doğuya manevi bir köprü kurarak minik kalplerin büyük kahramanı ilan edilen Erdoğmuş, "Kalpteki Melekler" adlı projesiyle başlatmış olduğu kampanyada kitap, mont, bot, kazak ve diğer kırtasiye malzemelerini göndererek büyük takdir topladı.


Anneannesi, teyzesi, kuzeni ve MS (Multipl Skleroz) hastası olan annesi ile birlikte aynı evde yaşayarak hayat mücadelesi veren Erdoğmuş, komşuları ve çevresinde yaşayan insanlardan elde ettiği kıyafet ve kırtasiye gibi ürünleri kolileyerek iletişime geçtiği Doğu’daki okulla gönderiyor. Şimdiye kadar Van, Bitlis, Muş, Ağrı ve Bingöl gibi kentlerdeki çocuklara yardım eli uzatan Erdoğmuş, İzmir’deki hayırseverlere de seslenerek ‘Kalpteki Melekler’ isimli projesine destek istedi.
Doğu’da yaşayan çocukların zorlu ve çetin kış şartlarını düşünen Eğitimin Prensesi İlayda Erdoğmuş binlerce küçük kalpleri ısıtırken, kendisine bu zamana kadar desteğini esirgemeyen başta ailesi olmak üzere tüm yardımseverlere de teşekkür etti.
 
 
Salih ERKEK: Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?
İlayda ERDOĞMUŞ: Ben 16 yaşındayım ve Özel Gaziemir Havacılık Lisesi’nde okuyorum. Şuan için okul ve yürüttüğüm yardım kampanyası haricinde bir kitap yazıyorum. Anneannemin yaşlılık maaşı ve teyzemin çalışmasıyla geçiniyoruz. Ailemle gurur duyuyorum. Ayrıca kuzenimde bizimle yaşıyor. Babam 11 aylıkken ben bizi terk etti. Babamla tanışmak istedim ama kendisi beni istemedi. Annem sayesinde şuan okuyorum. Bütün ailem birlikte yaşıyoruz ve babamın olmadığını onlar sayesinde hissetmedim bile.


Salih ERKEK: "Kalpteki Melekler" adı altında bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyorsun ve birçok çocuğun yüzünü güldürüyorsun. Bu oluşum nasıl gerçekleşti, bu proje hakkında bize bilgiler verebilir misin?
İlayda ERDOĞMUŞ: Ben çok fazla gezen biriyim. Bu gezdiğim süreçlerde sokakta bir çok yardıma muhtaç ve üşüyen çocuklar görüyordum. Bir gün Konak’ta elinde ufak bir ekmek almış ve oturmuş bir çocuk gördüm. Onu gördükten sonra çok etkilendim ve akşam eve geldiğimde internetten araştırma yaptım ve Van’da bir okul buldum. Bu okulun bir çok kitaba ihtiyacı vardı. Komşularımızdan ve yakın çevremizden topladıklarımla birlikte koliler haline getirdik ve o okula gönderdim. Sonra bizim çevremizdekilerin giymediği kıyafetleri koli haline getirerek başka bir okula gönderdim. Bu projenin bu şekilde devam geldi.  Bu proje sayesinde binlerce mektup ve teşekkür telefonu geliyor.  Ayrıca toplumun tüm dinamiklerini harekete geçirerek büyük bir farkındalık oluşturduğumuza inanıyorum. Ben bu zamana kadar benden ve ailemden desteğini esirgemeyen özellikle de bu projede her daim yanımızda olan Kocatürk Koleji sahibi Mustafa Kocatürk ve Seçil Kocatürk'e sonsuz teşekkürler ediyorum.

Salih ERKEK: Projenin devamı anlamında şuan neler yapıyorsun?
İlayda ERDOĞMUŞ: Şuan tekrardan bir okula ayakkabı ve kıyafet desteğinde bulunacağız. Bu oluşuma aynı şekilde devam edeceğiz.


ANNE HATİPOĞLU’NDAN KIZINA BÜYÜK DESTEK

Salih ERKEK: Evet Dilek Hanım kızınızla konuştuk ve çok tatlı bir kız çocuğunuza sahipsiniz. İnşallah bu proje örnek olur ve bu şekilde devam eder. Siz bu proje hakkında neler söyleyeceksiniz?
Dilek HATİPOĞLU: : Ben kızım 11 aylıkken eşimden ayrıldım ve eski eşim şuan Almanya da yaşıyor. Ben annemle yaşıyorum. Hemşire olarak çalışıyordum ve hastalığım nedeniyle işimden de ayrılmak zorunda kaldım. O yüzden Kocatürk Koleji’nde çalışırken farklı sebeplerle ayrılmak zorunda kaldım. Annemle ablamla ve yeğenimle birlikte yaşıyoruz. Çok akıllı ve iyilik sever bir kızım var. Mahallemizde bile Dilek Hemşire diye sorsanız inanıyorum ki herkes hakkımızda güzel şeyler söyleyecektir.

Salih ERKEK: Son olarak neler söyleyeceksiniz?
Dilek HATİPOĞLU: : İnanıyorum ki kızım başlattığı bu proje bundan sonraki süreçte daha da büyüyerek ilerleyecektir. Bize desteklerini esirgemeyen tüm yardımseverlere ve sizlere de çok teşekkür ediyorum. Salih bey duyarlılığınız bizi çok mutlu etti iyiki varsınız başta size ve Gazetem İzmir çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Allah sizden razı ve yardımcınız olsun.