Reklam

İSTANBUL’DA TARİHİ CUMHURİYET BULUŞMASI

MARDİNLİLER TÜRKİYE’Yİ TOPLADI

İSTANBUL’DA TARİHİ CUMHURİYET BULUŞMASI

MARDİNLİLER TÜRKİYE’Yİ TOPLADI

İSTANBUL’DA TARİHİ CUMHURİYET BULUŞMASI
25 Ekim 2021 - 15:41

İstanbul Mardinliler Derneği tarafından projelendirilen Cumhuriyet Şöleni programı bir TÜRKİYE projesine dönüştü. Mardinliler Derneği Genel Başkanı Nedim Kaya, Başkan Vekili Remzi Tanış ve Genel Sekreter Murat Çuhadar tarafından projelendirilen Cumhuriyet Şöleni projesi 23 Ekim tarihinde gerçekleşen toplantıda bir TÜRKİYE Projesine dönüştü.

Başkanlığını Ömer Erdoğan’ın yaptığı Yedi Renk Tek Yürek Platformu proje ortağı olarak dahil olmasıyla birlikte ülkemizin 81 iline ait Vakıf Dernek Konfederasyon ve Federasyonların bu çalışmada yer alması kararlaştırıldı.

Ev sahipliğini Nedim Kaya’nın yaptığı buluşmada, proje ile ilgili Mardinder Genel Başkanı Nedim Kaya şunları söyledi. “ Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan bu projenin bizler sadece hizmetkarlarıyız. Cumhuriyetimizin kuruluşunu büyük bir coşku ile kutlayacağız. Renklerimiz farklı olsada cumhuriyet çatısı altında duruşlarımız aynıdır. İlk defa bir STK tarafndan organize edilecek olan bu bütünleştirici ve buram buram Cumhuriyet kokan çalışmada olmanın gururunu yaşıyorum. Ülkemizin hakikaten gurur vesilesi olan STK temsilcileri ile bugün bir arada olmak ve birlikte el ele bir projeyi yönetmek ayrı bir onurdur. Bu vesile ile Başta 7 Renk Tek Yürek Platformumuzun kıymetli Başkanı Saygıdeğer abim Ömer Erdoğan’a, Platformun her bir üyesine ve diğer kuruluşlarımıza bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Bizler birlikte güzeliz ve birlikte kalmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.