Korona Tedbirleri Artıyor mu ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni koronavirüs tedbirleri sinyali

Korona Tedbirleri Artıyor mu ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni koronavirüs tedbirleri sinyali

Korona Tedbirleri Artıyor mu ?
27 Kasım 2020 - 14:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların kurallara dikkat etmediğini gördüklerini belirterek yeni tedbirlerin alınacağını söyledi.
 
Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını nedeniyle ek bir tedbir kararı alınıp alınmayacağı yönünde değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, vatandaşların tedbirler konusunda dikkatsiz olduğunu söyleyerek "Vatandaşlar maalesef dikkat etmiyor, maske takmıyor." ifadesini kullandı.

"YENİ TEDBİRLER ALMAYA MECBURUZ"
Yeni tedbirlerin gündeme gelebileceğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı adımlarla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız.Vaka sayılarının artması, vefatın bu noktada artması, bunlar şu anda bizim bu süreçteki en önemli üzüntü duyduğumuz tablodur.

Özellikle maske, mesafe, bunlar bizim için çok çok önemli fakat buna dikkat edilmediği sürece, hele hele büyükşehirlerde bunun artarak devamı kaçınılmaz hale geliyor.

"AŞI ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA İLERLİYOR"
Aşıyla alakalı olarak da bizim kendi faaliyetlerimiz hızla ilerliyor. Aşı ithali noktasında görüşmelerimiz var. Sayın Putin'le yaptığım görüşmeler var. Çin Sağlık Bakanı ile Sağlık Bakanımın yaptığı görüşmeler var."