KUZEN AKPINAR'DAN BOMBA iDDiALAR!

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın öz amcasının oğlu Cumali Akpınar Gazetem İzmir imtiyaz sahibi Salih Erkek’e Akpınar hakkında çok konuşulacak iddialarda bulundu. Cumali Akpınar kuzeni olan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı akrabalar olarak “akrabalıktan çıkarttık” diyen yeğen Akpınar “ben bunları size anlatıyorum, sizden de talebim Hüseyin Mutlu Akpınar’ın nasıl bir insan olduğunu Karşıyaka ve İzmir halkına anlatın” dedi.

KUZEN AKPINAR'DAN BOMBA iDDiALAR!

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın öz amcasının oğlu Cumali Akpınar Gazetem İzmir imtiyaz sahibi Salih Erkek’e Akpınar hakkında çok konuşulacak iddialarda bulundu. Cumali Akpınar kuzeni olan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı akrabalar olarak “akrabalıktan çıkarttık” diyen yeğen Akpınar “ben bunları size anlatıyorum, sizden de talebim Hüseyin Mutlu Akpınar’ın nasıl bir insan olduğunu Karşıyaka ve İzmir halkına anlatın” dedi.

KUZEN AKPINAR'DAN BOMBA iDDiALAR!
02 Kasım 2018 - 08:29

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın öz kuzeni Cumali Akpınar Gazetem İzmir imtiyaz sahibi Salih Erkek’e Akpınar hakkında çok konuşulacak iddialarda bulundu. Cumali Akpınar kuzeni olan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı akrabalar olarak “akrabalıktan çıkarttık” diyen kuzen Akpınar “ben bunları size anlatıyorum, sizden de talebim Hüseyin Mutlu Akpınar’ın nasıl bir insan olduğunu Karşıyaka ve İzmir halkına anlatın” dedi. Kuzen Akpınar konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi…

DEĞİRMENİNE SU TAŞIMADIĞIMIZ İÇİN…

Salih bey biz bu zatın kendisini akrabalıktan çıkarttık. Bizlere yakışmayan tavır, davranış ve üslup içerisinde. Bu sadece benim değil tüm akrabalarımızın tepkisi. Biz kendisini akraba olarak kabul etmiyoruz, kendisi de bizi akraba olarak tanımıyor. Ona yalakalık yapmadığımız, onun değirmenine su taşımadığımız için oda bizi akraba olarak görmüyor.

ATATÜRK’Ü KULLANARAK SİYASET YAPIYOR

Salih Bey açık yüreklilikle söylüyorum Hüseyin artık çekirdek ailesiyle baş başa kaldı. Bu insanın rahmetli babası bizim amcamız olur. 1977 yılında ben 20 yaşındaydım rahmetli de 31 yaşındaydı. 90 yıllık iktidarı yıkarak Konya Ereğli’ye belediye başkanı seçtirdik. 11 tane pırıl pırıl genç parasız, arabasız ve o zaman şartlarını herkes iyi biliyor o dönemde belediye başkanı seçtirdi kendisini. Sonrasında bir süre belediye başkanı seçildikten sonra aynı oğlu gibi davranıp bireysel hatalar yaptığı için seçimi kaybetti. Karşıyaka halkı tekrardan Hüseyin Mutlu Akpınar’ı tercih eder mi bilmiyorum ama tercih ederse çok büyük yanlış yapmış olur. Bu insanın, diğer insanlara ve siyasete nasıl baktığını çok iyi biliyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım’ın adını kullanarak resmen siyaset yapıyor. Fakat bunları yaparken alttan neler yaptığını da bizler çok iyi biliyoruz.

KARŞIYAKA VE İZMİR HALKI BİLSİN DİYE ANLATIYORUM

Salih Bey ben 28 yıldır Antalya’da yaşayan öğretmen birisiyim, bunları size anlatıyorum sizden de anlattıklarımı Karşıyaka ve İzmir halkına anlatmanızı istiyorum. Anlatın ki herkes bu zatın gerçek yüzünü görsün. İsmet İnönü’nün, “Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur” sözüne sonuna kadar katılıyorum ve bu sebepten dolayı bu zatın yaptığı tüm yolsuzlukları anlatmak istiyorum.

TEK AMACIM PARA VE KADIN DİYORSA AKPINAR SOYADINI TAŞIMAYACAK

Ben amcamın oğlu olan bu zat ile açık oturum yapmak istedim. Çünkü kendisine söylemem gereken sözler var. Buna cüret edemedi, benle karşı karşıya gelemedi. Adı ne olursa olsun soyadı Akpınar ise bize ve ailemize yakışan hareketler içerisinde olması lazım. Eğer Akpınar soy ismini adam gibi taşısaydı biz arkasında durup destek olurduk. Fakat bizim soy adamızı doğru taşımıyor. Eğer bir insan ‘benim bundan sonra tek amacım para ve kadın’ diyorsa, o kişinin bizim ailemizde, içimizde yeri yoktur. Ben seçimden 1 yıl öncesine kadar İzmir’e geliyordum, ağabey sen filan yere geç ben geliyorum diyor, gelmiyordu. Eşe dosta sorduğumuzda, ‘ağabey parası yok ondan gelemiyor, hep ödeyememekten utanıyor’ diyorlardı. Şimdi altına 1buçuk milyonluk jip, Urla’da ev, filan yerde yazlık, geçenlerde Ereğli’ye geldi orada da 2 bin dönüm tarla alacağım demiş. Sen tarlada çöpü bilmezsin, buğdayı bilmezsin, hayatın boyunca tarlayı görmemişsin ne yapacaksın o tarlayı. Kara para mı aklayacaksın, yoksa gösteriş mi yapıyorsun. Hayatında köye gitmemiş adam köye giderek 2bin dönem tarla istiyor. Bu parayı nereden buldun. Daha düne kadar bodrum katlarda oturuyordun. Cebinde 1 kuruş para yoktu. Ben yakınıyım bunu ben çok iyi biliyorum. Sen Karşıyaka’da nasıl insanların suratına bakabiliyorsun, genel merkez bu insanı nasıl tercih ediyor. Ben 1 dönem yaptım, cebimi doldurdum, bu saatten sonra koyarlarsa koyarlar, koymazlarsa hiç önemli değil diyebilir. Mesele para değil, mesele eser bırakmak.

FETÖ’DEN KAÇAN KİŞİYLE ÇOK SAMİMİYDİ

Eski Genel Sekreter Denizli Milletvekili Adnan Keskin babasının çok yakın arkadaşı. Sayın Keskin olmasaydı bu adam zaten aday bile olamazdı Karşıyaka’da. Babasının çok yakın arkadaşlarından olan Batmanlı Beşir isimli birisi, Hüseyin Mutlu Akpınar belediye başkanı olduğunda direk ziyaret etti ve direk İzmir’e taşındı. Kendisi müteahhitlik yapıyordu ve şimdi FETÖ’den dolayı yurtdışına kaçtı. Hüseyin Mutlu Akpınar’ın hem babası hem kendisi bu adamlarla iç içeydi. Hüseyin Mutlu Akpınar’ın cenazesine Batman’dan kalkıp araçlarla korumalarla geldiler ve cenazeye öyle bir sahip çıktılar ki sanki cenaze bizim değil onların cenazesiydi. Açık söyleyeyim bu dostlukla falan asla yapılmaz. Kendisinin Ankara’da adaylığı açıklandığı zaman yine Beşir Bey seçim harcaması yapılsın diye Akpınar’a 150-200 bin TL’lik çek verdiğini de iyi biliyorum. Şimdi bu çek neden verildi. Ne gibi ilişkileri vardı, ihaleler bu adama mı veriliyordu. Şimdi bu Beşir Efendi FETÖ’den yurtdışına kaçtı.

HAKİM VE SAVCILARA ÇAĞRIM VAR

Orada bazı kurumlar ve kuruluşlar ‘Karşıyaka Belediye Başkanı belediyeye akrabalarını doldurdu’ şeklinde konuşuyor. Orada bizden sadece Birsel Akpınar orada alım satım bölümünde çalışıyor. Kendisi bizim amcamızın çocuğu. Oda belediyeden önce 1600 TL ile çalışan biriydi şimdi 500 bin TL’lik ev aldı. Oturduğu evi ben biliyorum. Babası ona destek veriyordu eskiden. Belediyeye girdikten sonra bu kişi şimdi 500 bin TL’lik evi nasıl alıyor. 4 yılda sen bu parayı nasıl buluyorsun. Hüseyin Mutlu’ya bu soruları birileri sorsun, hakim ve savcılara çağrımdır bu kişinin mal varlığını ve belediye çalışmalarını iyi inceleyip kimlere ihale verdiği, kimlere göz yumduğu ortaya çıksın.

KARŞIYAKA ANITI’NIN YIKILIŞI KİTABA KONU OLDU

Öte yandan geçtiğimiz aylarda yıkımı gerçekleştiren ve tekrardan yapılan Karşıyaka Anıtı’nın simgesi haline gelmiş olan Karşıyaka Anıtı ile ilgili olarak da kitap hayata geçirildi. Tufan Atakişi ve Ela Güngören tarafından kaleme alınan ve ‘Karşıyaka Anıtı’nın yapılış ve yıkılış öyküsü’ isimli kitapta ise yapılan usulsüzlükler belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum