Salih Erkek Yazdı... 7 YILDIZLI HASTANE

7 YILDIZLI HASTANE

Salih Erkek Yazdı... 7 YILDIZLI HASTANE

7 YILDIZLI HASTANE

Salih Erkek Yazdı... 7 YILDIZLI HASTANE
22 Eylül 2020 - 14:47

Sevgili okurlarım; hayatımda çok ama çok meşakkatli yollardan geçtim. Yolların tümünü bir bir aştım. Lakin geçtiğimiz hafta resmen çaresiz kaldım. Eşim çok yakın arkadaşının rahatsızlığı adına şehir dışına gitti. Aynı akşam bende şehir dışına çıktım. Akşam telefonum çaldı ve eşim acıklı bir sesle ‘Salih ayağım kırıldı, ne yapayım’ demesi üzerine ‘dondum kaldım’ hatta yutkunamadım.
Söz konusu iki oğlumun anası ve 33 yıl şahşıma iyi günde, kötü günde, eşlik yapmış canım karımdı. Beynim bana hükmederek ‘kendine gel eşinin yardımına odaklan, toparlanarak doktor olan dostlarımı ara dedi’. Bende bu anlamda doktor olan eş dostumu aramaya başladım. Bu meyanda oğlum Hüseyin Erkek’i arayacak ‘Çabuk toparlan git anneni al gel’ dedim. Ardından tekrar telefon aramalarıma başladım. Gece saat 22.21’den sabah saat 08:00’e kadar gözüme uyku girmeden istişare ederek eşimin hastaneye yatışını sağladım.

Sevgili okurlarım; şahsımı bir kenara koyuyor, sizler adına bir dilekte bulunmak istiyorum. Yüce Allah hiçbir kulunu gerçek dostsuz bırakmasın. Allah iyi gün dostlarını değil, dar gün dostlarını tüm dostlarımla dost eylesin.
Can okurlarım gelelim can dostlarıma ve hastane oluşumuna yani can eşimin ayağının kırıldığı haberini alıp, yatışını sağladığımız süreçte hangi can dostlarımla istişarelerde bulunarak yardım istediğime...
İlk başta İzmir’imizin her konuya duyarlı İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop ve Özel Kalem Müdürü Özgür Karataş ile görüş alışverişimiz saatlerce sürdü. Her iki can dostumun dostluklarını bir yana bırakarak asli görevleri doğrultusunda; bir vatandaşa nasıl yardımcı olacaklarının gayreti içerisine girdiler ki; daha evvel de bir yoksul, garip vatandaşımız için de bu gayreti gösterdiler. Bu anlamda her iki dostuma ve tüm İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına canı gönülden şükranlarımı arz ediyorum.
Geleyim 2’nci can dostuma. Bu can dostumun daha önce hastanesi yoktu, milletvekili değildi. Kendileri müteahhitti. Yani o günden bugüne dostluğumuz var. Birbirimize hiçbir minnetimiz olmadı. Aramıza para pul girmedi. Adaylığında onlarca haberlerini vekil olduktan sonra yine onlarca haberlerini TV Programlarını gerçekleştirdim. Yeni Hastanesi’nin açılışı yani işlevliği başladığı gün Gazetemin manşetine taşıdım. Lakin hastanesinin işlevini görmemiştim. Şahsımda çok değerli olan can dostum İzmir Milletvekili (gerçi vekil olması beni hiç ilgilendirmiyor) EGEPOL Hastanesi’nin yönetim kurulu başkanı adam gibi adam derler ya işte öyle birisi. Necip Nasır böylesi bir adamdır.

Haa bu söylemlerimi iltifat veya çıkar adına sanmayın. Babamda olsa minnetini taşımam. Hastanenin tüm masraflarını ödedim. Bazıları yanlış anlarla diye ekleme yapma gereği duydum.
Neyse gelelim asıl konuya. Necip Nasır dostumu aradım. Konuyu kendisine arz ettiğimde ‘Salih Ağabey, hastane senin. Başka hastaneye yengemi yatırırsan dostluğumuzdan şüphe ederim’ demesi üzerine oğlumu arayarak annesini Egepol Hastanesi’ne yatırması talimatını verdim. Kısa keseyim bende şehir dışından hastaneye vardım. Eşimi gördüm, kendisi bitmiş bir durumdaydı. ‘Üzülme tekrar eski sağlığına kavuşacaksın lakin sana gitme demiştim’ diye bir hatırlatma yaptığımda bana bakışı ‘sana herşey malum olur’ şeklindeydi ve o bakışı hiç unutmam. Hakikaten bazı olumsuzluklar, Yüce Allah’ım tarafından şahsıma malum oluyor. Eşim ameliyata alındı, ameliyatı birkaç saat sürdü. Canlar öylesi bir durumla karşılaştım ki, akıllara duygunluk. Geçmiş senelerde oğlum Hüseyin’in bacağını ameliyat ederken de Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Toklong Filam Moses eşimin ameliyatını gerçekleştirdi. Kendisi de şahsımı gördüğünde şaşırdı. ‘Bu nasıl bir kader’ diye hayret içinde kaldı. Eşimin sağlığı yani ameliyatının başarıyla gerçekleştirdiğini söylemesi ailecek derinden nefes almamıza neden oldu. Doktorumuz Toklong Filam Moses ile bir bütün oldum. Böylesi iyi niyetli, konularında uzman doktorları hastanesi olan EGEPOL çatısı altında insanlara sağlık ve şifa dağıtmaları adına bir araya getirdiği için Helal olsun dostum Necip Nasır’a. Ben buna ‘insan aşkı’ derim.

Sevgili can okurlarım; bu söylemlerime ne bir eksik ne de bir fazla ekleme yapmadım. EGEPOL Hastanesi 7 yıldızdan ibarettir. Hani o 7 yıldızlı oteller var ya, o otellerle aynı şekilde hijyen, hizmet, ve sabah öğlen akşam yemek içecekleri en lüks restoranlarıyla eş değerde. Allah böylesi hizmet sunanların hangi branştan olursa olsun eksikliklerini göstermesin. İyi ki varsınız.
Başta hastane yönetim kurulu başkanı can dostum Necip Nasır olmak üzere, Doktorumuz Toklong Filam Moses ile hastane çalışanlarına çok  teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. 7 yıldızlı otel ile eş değerde hizmet veren ve pandemiye karşı tüm tedbirler alındığı hastanedeki tüm hastalara ilgi de gerçekten takdire şayan bir durumda.
Sevgili okurlarım; Allah kimseyi muhtaç etmesin ama herhangi bir hastalığınız olduğunda Egepol Hastanesi'ne gitmenizi, bilgi almanızı tavsiye ediyorum.
Can dostlarım; Sevgili eşime ve tüm hastalara geçmiş olsun dileklerimi arz eder yurdumun tüm insanlarına sağlıklar, mutluluklar diliyorum.
Herşey yurdum ve yurdumun insanları için…