Reklam

Aslanoğlu'ndan Vali Elban'a teşekkür AK Partili bürokratlara tepki

CHP İzmir İl Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla alternatif tören düzenledi. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu törende yaptığı konuşmasında, İzmir Valisi Süleyman Elban'a teşekkür ederken, AK Partili valilere ve bürokratlara tepki gösterdi.

Aslanoğlu'ndan Vali Elban'a teşekkür AK Partili bürokratlara tepki

CHP İzmir İl Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla alternatif tören düzenledi. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu törende yaptığı konuşmasında, İzmir Valisi Süleyman Elban'a teşekkür ederken, AK Partili valilere ve bürokratlara tepki gösterdi.

Aslanoğlu'ndan Vali Elban'a teşekkür AK Partili bürokratlara tepki
23 Nisan 2024 - 14:55

CHP İzmir İl Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla alternatif tören düzenledi. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP İzmir Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katılım sağladı.

"DEMOKRASİYE GEÇİŞİN İLK ADIMI"

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu açıklamasında, "Milli İradenin ülke yönetimine yansımasının 104. yılında, bizlere bu emaneti ve gururu miras bırakan, Ebedi Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurundayız. Büyük Liderimizin Aziz hatırası önünde saygıyla eğilirken, başta çocuklarımız olmak üzere, tüm halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Bu Bayram gelecek güzel günlerin habercisi olsun. Zor günlerden çıkışımızın ışığı ve yeniden umudun yeşerdiği bu baharda, aydınlık güneşimiz olsun. Güzel İzmir’im Bayramımız kutlu olsun. Bugün, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin milletin iradesine teslim edildiği ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisidir. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde Milli Mücadelede gösterdiği azim ve kararlılık, bugünkü mücadelemizin daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır.  Ulusal egemenlik, ulusun namusu ve şerefidir. 23 Nisan 1920 tarihi sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, kurulma aşamasında olan genç cumhuriyetimizin demokrasiyle tanışması ve demokrasiye geçişin ilk adımıdır" ifadelerine yer verdi.

"YÜZYILIN DEĞİŞİMİ"

31 Mart zaferi hakkında açıklamalarda bulunan Aslanoğlu, "Bizler 31 Mart’tan sonra, güneşli günleri müjdeleyen, bayram coşkumuzu katlayan günlerden geçiyoruz. Cumhuriyetin ilkelerinde birleşen, milletin iradesiyle yükselmekte olan Türkiye ittifakı, çocuklarımızı, gençlerimizi, kadınlarımızı yeniden umutlandırmış, yüzleri güldürmüştür. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk yerel seçimlerinde milletin iradesinin tecelli bulmasıyla yüzyılın değişimini vaat eden bir geleceğe adım atılmıştır. Yüzyılın değişimi, çocuklarımızdır. Yüzyılın değişimi, kadınlarımızdır. Yüzyılın değişimi, eşitlik, adalet ve hizmettir. Yüzyılı değiştirecek olan sizsiniz… Yüzyılın değişimini yapmak isteyen Cumhuriyet Halk Partisi’ni, milli irade Türkiye’nin 1. Partisi yapmıştır" diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANLARI ADINA EŞİT HİZMET SÖZÜ ,

Aslanoğlu açıklamasının devamında, "Milletimiz, bize verdiği bu payenin karşısında bizleri asla şımarık kibir abideleri olarak görmeyecektir. Birileri gibi kibre düşmeyeceğiz. Şuna emin olunuz ki, Milletimiz bizleri, 23 Nisan’ı, bizlere bırakanların kararlığı ve çalışkanlığı içinde, hizmet aşkıyla çalışırken görecek. Çocuklarımızın geleceğini özlü sözlerle değil, hizmet ederek ve üreterek kuracağız. Bunun için, Kadınlar ve gençlerle kurduğumuz bir hizmet ordumuz var.  İzmir’de bu hizmet ordusunun neferi olan belediye başkanlarımız, verilen her oyun hakkını, cumhuriyete olan borçlarını, çocuklarımızı gülümsetecek hizmetlere imza atarak ödeyecekler. Bu hizmetler hiç kimseyi ayırt etmeksizin, 23 Nisan’ın ruhuna uygun bir biçimde herkese eşit olarak yayılacak" dedi.

"KENDİNİ DEVLET SANAN BÜROKRATLAR"

İzmir Valisi Süleyman Elban'a teşekkür eden Aslanoğlu, "Bu bayramlar milli birliğimizi güçlendirerek en büyük görevimiz olmalı. Çünkü artık ayrışmaktan, bölünmekten, etiketlenmekten ve hamasetten yorulduk.  İzmir’de 23 Nisan’ı hep beraber kutlamamız için çağrı yapan, tüm İzmirlileri meydana davet eden İzmir Valimiz Sayın Süleyman Elban’a da teşekkür ediyorum. Milli bayramları kutlamayan Devletten sıkılmıştık. Milli Bayramlarda çelenk koymaya bile müsaade etmeyen, kendini devlet sanan bürokratlardan sıkılmıştık. Devletin Valilerinden siyasetten uzak, birleştiren mesajlar duymak hepimizin özlediği bir tavır. İzmir Valimizi bu birleştiren tavrı sebebiyle, sizlerin huzurunda tebrik ediyorum. AKP’nin valilerini, devlet valisi gibi görmemizi sağlayacak milletten yana tavırlara davet ediyorum. Herkes bilsin ki Devlet, millete hizmet için vardır. Bizler bu millete hizmet etmek için canla başla çalışacağız. Kendini devlet sanan bürokratlarda milletin sesini iyi dinlemeli" dedi.

"ASIL ŞİMDİ BAŞLIYORUZ"

Çocuklara seslenen CHP İl Başkanı Aslanoğlu, "Bugünü doya doya kutlayın, şarkılar söyleyin, kahkahalar atın, dans edin ve eğlenin. Bu bayram en çok sizin hakkınız.  Sizlere söz veriyoruz, bu bayramları kutlamanız için verilen mücadeleleri, yaşanan zorlukları ve acıları sizlere yaşatmayacağız. Emaneti sizlere daha güçlü ve daha derine kök salmış şekilde teslim edeceğiz. Bugün Ata’nın huzuruna gelerek emanete sahip çıkan, İzmir’in cesur ve cumhuriyet sevdalı insanları. Asıl şimdi başlıyoruz! Çocuklarımız için, milletimiz için, memleketimiz için mücadeleye, çalışmaya ve büyük hizmetler yapmaya, şimdi başlıyoruz. Bize bu yolu çizen, mücadeleyi devreden, Çocuklarımıza bu bayramı armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ve saygı ile anıyorum. Çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyor, halkımıza birlik içinde kutlayacağı nice 23 Nisan’lar diliyorum" diye konuştu. (Egepostası)

YORUMLAR

  • 0 Yorum