Reklam

Erdoğan: Hep ‘Zam, zam, zam’ diyorlar. Zam mı bu? İndirim yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik’teki toplu açılış töreninde, “Her kim, bazı tarihçilere göre bugün 724’üncü kuruluş yıl dönümü olan Osmanlı Devleti’ni kötülüyor, aşağılıyorsa bilin ki ya mankurttur ya da kuyruk acısı vardır” dedi. Erdoğan ayrıca, “Doğal gaza yüzde 16 indirim yaptık. Elektrikte de aynı şekilde indirimimizi yaptık. Görüyorsunuz, hep ‘Zam, zam, zam’ diyorlar. Zam mı bu? İndirim yapıyoruz” diye konuştu.

Erdoğan: Hep ‘Zam, zam, zam’ diyorlar. Zam mı bu? İndirim yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik’teki toplu açılış töreninde, “Her kim, bazı tarihçilere göre bugün 724’üncü kuruluş yıl dönümü olan Osmanlı Devleti’ni kötülüyor, aşağılıyorsa bilin ki ya mankurttur ya da kuyruk acısı vardır” dedi. Erdoğan ayrıca, “Doğal gaza yüzde 16 indirim yaptık. Elektrikte de aynı şekilde indirimimizi yaptık. Görüyorsunuz, hep ‘Zam, zam, zam’ diyorlar. Zam mı bu? İndirim yapıyoruz” diye konuştu.

Erdoğan: Hep ‘Zam, zam, zam’ diyorlar. Zam mı bu? İndirim yapıyoruz
28 Ocak 2023 - 08:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Bu coşkunuz, bu heyecanınız, inanıyorum ki… Evet, 14 Mayıs’ta burası bir başka patlayacak. Buna hazır mıyız? Hayallerini kaybeden, yani Kızılelma’sı kalmayan milletler, tıpkı geçmiştekiler gibi tarihin tozlu sayfaları arasına karışmaya mahkumdur. Biz millet olarak, hayallerimizden asla vazgeçmediğimiz için hâlâ dimdik ayaktayız. Hâlâ bölgemize ve dünyaya sözümüzü söylüyoruz. Emperyalistlerin kan, zulüm, sömürü üzerine kurduğu kirli düzenin aksine, bizim hayallerimizin istikameti hep barışa ve hakkaniyete dönüktür. Dünyanın hâlâ karışık bir çekingenlikle adını andığı Osmanlı Devleti’ni kuran Osman Gazi’yi, bakınız tarihçilerimiz nasıl anlatıyor: ‘Osman Gazi, küçük bir bölgede tutunmaya çalışan Türkmenleri, büyük bir devletin çekirdeği hâline getirdi. Bizans’a ve Moğollara, riske girmeden meydan okudu. Hâkimiyeti altında yaşayan Hristiyanlara iyi davrandı. Siyasi gelişmeleri ve fırsatları iyi değerlendirdi. Nerede ilerleyeceğini, nerede duracağını Osmanlı iyi bildi. Kuvvet ve müsamaha, cesaret ve tedbir, askeri güç ve strateji unsurlarını daima birlikte kullandı. Böylece bir dünya devleti kurdu.’

“HER KİM, OSMANLI DEVLETİ’Nİ KÖTÜLÜYOR, AŞAĞILIYORSA BİLİN Kİ YA MANKURTTUR YA DA KUYRUK ACISI VARDIR”

Evet, biz de bugün tıpkı ecdadımız Osman Gazi’nin yaptığı gibi, ülkemizi çağın şartlarına göre en iyi eserlere, hizmetlere, siyasi etkinliğe, ekonomik altyapıya, askeri güce kavuşturma mücadelesi veriyoruz. Her kim, bazı tarihçilere göre bugün 724’üncü kuruluş yıl dönümü olan Osmanlı Devleti’ni kötülüyor, aşağılıyorsa bilin ki ya mankurttur ya da kuyruk acısı vardır.

Biz, hiçbir zaman sizlerin ve milletimizin hiçbir ferdinin vaktini hamasetle heba etmedik. Allah’ın yardımına ve milletimizin desteğine güvenerek çıktığımız eser ve hizmet yolculuğunda, medeniyet ve tarih mirasımızı bize ışık tutan bir rehber olarak gördük.  

“BİLECİK’E SON 20 YILDA TOPLAM 20 MİLYAR LİRA TUTARINDA KAMU YATIRIMI YAPTIK”

Yaşı müsait olanlar, 20 yıl öncesinin eski Türkiye’sini hatırlar mı? Hatırlar. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan sağlığa, tarımdan sanayiye, spordan sosyal yardımlara her alanda Türkiye’nin nereden nereye geldiğini akıl ve vicdan sahibi herkes görüyor, kabul ediyor. Ülkemize ‘20 yılda asırlık eser ve hizmetler kazandırdık’ derken ne mübalağa yapıyoruz ne de kimseyi kandırmaya çalışıyoruz. Sadece tüm kalbimizle inandığımız, somut verileri ortada olan bir hakikati dile getiriyoruz. Ülkemizin tarihi olarak eski, coğrafi olarak nispeten küçük şehirlerinden biri olan Bilecik, bunların en yakın şahididir. Bilecik’e son 20 yılda toplam ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 20 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık.

Söğüt'e 50 yataklı bir devlet hastanesi yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Çevre ve şehircilikte TOKİ eliyle 2 bin 933 konut yaptık. Bilecik’te ‘İlk Evim’ projemizle bin 37 konut daha inşa edecek, ‘İlk Arsam’ projemizle 3 bin 900 altyapılı arsa vereceğiz.

Ankara-Eskişehir-Bilecik-İstanbul yüksek hızlı tren hattını, Bilecik yüksek hızlı tren garını, Bozüyük garını, Bozüyük lojistik merkezinin birinci etabını hizmete açtık.

“ARTIK BİLECİK’TE DOĞAL GAZ GÖTÜRMEDİĞİMİZ İLÇEMİZ KALMADI”

Yarın birileri de buralara gelecek. Onlara sormak lazım; ya siz ne yaptınız? Bugün açılışını yaptığımız yerlerle birlikte artık Bilecik’te doğal gaz götürmediğimiz ilçemiz kalmadı. E tabii bir avantajınız da var yani. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bilecikli olunca…

Şu güzelliği görüyorsunuz değil mi? Şu hastanelerin güzelliğine bak. Ah, ah, bu Bay Kemal SSK’nın genel müdürü iken bu hastanelere girilmezdi, girilmez.

Doğal gaz ve petrolde nasıl tarihi adımlar attıysak altın üretiminde de kısa sürede önemli ilerlemeler sağlayacağız.

Kardeşlerim, biliyorsunuz seçimlere ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla hazırlanıyoruz. Rahmetli Menderes, 73 yıl önce emperyalistlerin ülkemize operasyon aracına dönüşen tek parti faşizmine karşı ne demişti? ‘Yeter! Söz milletindir’ demişti. Her ne kadar Menderes’in sonu idam sehpasında bitmiş olsa da bu söz, yıllardır milletimizin yüreğinde yankılanmaya devam etmiştir. Şimdi bu CHP, çıkmış bizi taklit ediyor. ‘Yeter! Söz milletindir.’ Bay Kemal, bunu biz söyleyeli ne kadar oldu haberin yok mu? Bunlar darbeci, darbeci. Bunlar vesayetçi.”

Erdoğan’ın konuşmasının ardından toplu açılış törenine geçildi. Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılışını canlı bağlantı ile yapan Erdoğan, “Laf değil, laf değil. Üretim, üretim. Bay Kemal, sen bir zamanlar SSK’nın genel müdürüydün ya. Böyle bir tane hastane yapabildin mi ya? Ah, ah. Rahmetli Savaş Ay bununla ilgili bir program yapmıştı, hatırlıyorsunuz değil mi? Ah, ah. Savaş Ay şimdi hayatta olsaydı da bu programı bir daha yapsaydı. Her taraf rezillikti. Kan revan içinde, pislik. O galoşlar, tekrar satıyorlar tekrar alıyorlardı” dedi. Ardından Savaş Ay’ın programından bir kesit izletildi. Erdoğan, “Bay Kemal, bunun hesabını nasıl vereceksin? Şimdi biz, o hastanenin yerine yeni bir hastane yaptık. Adını da rahmetli Profesör Doktor Cemil Taşçıoğlu adını koyduk. Ama tabii muhteşem bir hastane. Ben, şimdi CHP’li kardeşlerime sesleniyorum; lütfen gidin, o hastaneyi bir de şimdi görün. Bir de işte, Savaş Bey’in şu video kasetine bakın, mukayeseyi yapın. Biz neyiz, bu ne? Şu hâle bak, şu ihtişama bak. Nereden nereye. CHP, işte hep diyorum ya çöp, çukur, çamur. İşte bizde de pırıl pırıl hastaneler. Halep oradaysa arşın 14 Mayıs’ta. Bilecik, sandıkları patlatacağına inanıyorum” diye konuştu.

“HEP ‘ZAM, ZAM, ZAM’ DİYORLAR. ZAM MI BU? İNDİRİM YAPIYORUZ”

Erdoğan ayrıca, “Tabii bu arada sanayide doğal gaza yüzde 16 indirim yaptık. Televizyonlardan zaten verildi. Elektrikte de aynı şekilde indirimimizi yaptık. Görüyorsunuz, hep ‘Zam, zam, zam’ diyorlar. Zam mı bu? İndirim yapıyoruz” dedi.