İl disiplin kurulu ihraç etti, genel merkez affetti

CHP İzmir İl Disiplin Kurlu’nun iki yıllığına partiden ihracına karar verdiği Buca Örgütü’ne kayıtlı Oktay Gökdemir’i Yüksek Disiplin Kurulu affetti. YDK’nın affetmesinin ardından Gökdemir, CHP Buca İlçe Başkanlığına aday olduğunu da açıkladı.

İl disiplin kurulu ihraç etti, genel merkez affetti

CHP İzmir İl Disiplin Kurlu’nun iki yıllığına partiden ihracına karar verdiği Buca Örgütü’ne kayıtlı Oktay Gökdemir’i Yüksek Disiplin Kurulu affetti. YDK’nın affetmesinin ardından Gökdemir, CHP Buca İlçe Başkanlığına aday olduğunu da açıkladı.

İl disiplin kurulu ihraç etti, genel merkez affetti
11 Ekim 2019 - 11:09

CHP Buca İlçe Örgütü’ne kayıtlı Oktay Gökdemir’in hakkında verilen disiplin kararına yaptığı itiraz genel merkezde Yüksek Disiplin Kurulu’nda görüşüldü. CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Gökdemir hakkında 2 yıllığına partiden ihraç edilmesine karar vermişti ancak Gökdemir yaptığı itiraz sonrası ‘ihraç’ kararının bozulduğunu ifade etti.
Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Gökdemir, Buca ilçe başkanlığına da aday olduğunu açıkladı. Gökdemir, YDK tarafından affedildiğini ifade ederken, “CHP üyesiyim, ilçe başkanı adayıyım, mahallemde delege seçimleri için bugünden itibaren çalışmaya başladım” dedi.
İşte Gökdemir’in açıklamaları;
“CHP üyesiyim, dün itibarıyla hakkımda kurulan kumpas genel merkez yüksek disiplin kurulu üyelerinin ve başkanının önünde tescillendi. Her zaman dik yürüdük, yürümeye de devam edeceğiz. Benim kurmaca cezayla, hileyle, desiseyle partimden uzaklaştırıldığımı sanki gerçekmiş gibi sahiplenip sevincinden elini ovuşturan şark kurnazları ne oldu? Şiştiniz mi? İzmir il disiplin kurulunun hukukçu emekli hakim başkanı Dinçer bey verdiğiniz butlan yani yok hükmünde karara Ağustos’un 8’inde tükenmez kalemle şerh düşerek ‘partiden iki yıl geçici ihraç edildiniz karar kesinleşmiştir’ diye not düşmüşsünüz... Şimdi sevgili devlet güvenlik mahkemesi emekli hakimim, dün ayın yani Ekim’in 7’siydi yani benim kararımın size göre kesinleşmesinden yaklaşık iki ay sonra ben genel merkez yüksek disiplin kurulunda dinlendim ve aklandım.
Zaten kirli değildim ki bu kavramı hiç sevmiyorum ama çamur at izi kalsıncılara hayatın attığı bir tutam oksijen, radyasyonlulara iyi gelir. Son söz CHP üyesiyim, ilçe başkanı adayıyım, mahallemde delege seçimleri için bugünden itibaren çalışmaya başladım, bitirirken bir şey daha söyleyeyim, yüksek disiplin kurulu başkanı yaklaşık bir yıldır benim gör(e)mediğim disiplin dosyalarımı nihayet dün kurulun önünde bana gösterdi.
Tamamen sübjektif hazırlanmış, hakkımdaki en büyük suç isnadı ise sosyal medyadan ‘korsan’ ve ‘baby face’ yazmamış, genel merkez yüksek disiplin kurulu başkanı hocam bunlar ne amaçla söylendi dedi o zaman hatırladım.
Suat Nezir’in üçlü kumpasla görevinden alınması üzerine Suat Nezir seçim bürosunu itirazın yasal süreci sonlanıncaya kadar kapatmamıştı ve tamamen yasal bir şeydi yaptığı o günlerde il başkanı demeç vermiş ve "korsan büro" tanımlaması yapmıştı.
Hatta o büroya gidenlerinde korsan olduğunu söylemişti bende yapılan işin yasal bir eylem olduğunu söyledikten sonra haksızlığa uğramış  bir insanın yanında destek olmanın korsanlıkla ne alakası var diye sormuş ve eklemiştim. Asıl korsanlığın atanmış bir belediye başkanı adayını kendi evinde Bucalı il yöneticileri ve ilçe başkanını toplayarak görevden alma kumpas toplantısı yapmak olduğunu yazmıştım. Baby face ye gelince, bebek yüzlü demek, Amerikalılar çok sever böyle tanımları. Bir hakaretten çok , övgü ve ironi söz konusudur. 
Değerli dostlarım benim sözde partiden iki yıl ihraç cezası verilen suçlarım, 33 yıllık üniversite hocasıyım, ne konuşacağımı, ne yazacağımı iyi bilirim. Kimseye hakaret etmem, gerçek olmayan bir şeyi de hayatta yazmam, benim için konu dün bitmiştir. Şimdi demokrasi arenasına geçelim, kongrelerde ideolojik hesaplaşmalar yapalım, partimizi daha da büyütelim, Türkiye’de iktidar olalım.
Unutmadan , ‘come to buca’ buca çok güzel sende gelsene, ittihatçı vali rahmi beyin mahallesinde çok renkli bir delege seçimi izleyeceğiz, bu arada başından beri bana destek olan sayfa arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.”